Kavitácia

KAVITÁCIA, známa tiež ako liposukcia bez skalpelu, je modernou, bezbolestnou a vysoko účinnou alternatívou chirurgickej liposukcie. Jedná sa o neinvazívne bezpečné ošetrenie vhodné hlavne k redukcii tukových vankúšikov, ktoré sú veľmi ťažko odstrániteľné diétou či cvičením. Zároveň toto ošetrenie revolučným spôsobom modeluje postavu a zmierňuje prejavy celulitídy.

Toto ultrazvukové ošetrenie je vhodné pre osoby, ktoré si prajú vylepšiť svoju postavu, bez toho že by sa uchýlili k chirurgickému zákroku. Kavitácia je určená ako pre ženy, tak pre mužov všetkých vekových kategórií (18−75 rokov).

Pred ošetrením

Doporučuje sa nízkokalorická diéta a vyvážená strava. Je vhodné dodržiavať pravidelný pitný režim. V deň ošetrenia a niekoľko dní po ošetrení je nutné vypiť min. 2 litre vody denne. Jedná sa o dôležitú podmienku, aby mohlo dochádzať k odplavovaniu rozbitých tukových buniek.
Po ošetrení doporučujeme zvýšiť fyzickú aktivitu, ktorá podporuje odstránenie uvoľnených tukových buniek. Pre udržanie výsledkov ošetrenia je nutné dodržiavať vyváženú stravu bez nadmerného obsahu tukov.

Priebeh ošetrenia

Frekvencia a počet ošetrení

Je možné podstúpiť ošetrenie 1x týždenne, bežne sa však vykonáva 1 ošetrenie každé 2 týždne. Celkový počet ošetrení je závislý na požadovaných a dosiahnutých výsledkoch. Následnú udržiavaciu starostlivosťou je možné vykonávať každých 5−6 mesiacov (2−3 ošetrenia).

Výsledky ošetrení

Kavitácia je bezbolestnou a bezpečnou metódou, ktorá umožňuje dosiahnuť viditeľné výsledky už po prvom ošetrení. Dochádza ku skutočnému úbytku nahromadeného tuku, znižuje sa objem a ubúdajú centimetre. Tvary postavy sú formované.

Partie tela, ktoré možno ošetriť
Brucho a boky, stehná (vnútorná, vonkajšia, predná i zadná strana), zadok, nohy (kolená, členky, lýtka).

Partie tela, ktoré sa neošetrujú
Podpažná jamka, podkolenná jamka, triesla, krk, tvár a hlava.

Kontraindikácie

Vážne srdcové choroby, kovové náhrady v ošetrovanej partii, ochorenia pečene a obličiek, tehotenstvo, poruchy metabolizmu.