Rádiofrekvencia

Intenzívne omladenie pleti

 

RÁDIOFREKVENCIA je metóda známa tiež pod názvom nechirurgický lifting. Jedná sa o neinvazívnu techniku, tzn. bez chirurgického zákroku a bez anestézie. Koriguje ochabnutosť pleti, vedie k jej vypnutiu a celkovým výsledkom je dokonalejší tvar tváre.

Rádiofrekvencia spočíva v selektívnej aplikácii energie do hlbokej dermis a do subdermálnych vrstiev. Táto energia preniká cez povrch pokožky, bez toho aby ho akokoľvek poškodila. Aplikovaná energia aktívne bojuje proti ochabnutej pokožke.Ošetrenie je ideálne pre osoby s mierne ochabnutou pokožkou tváre, krku a dekoltu, ktoré chcú zlepšiť svôj vzhľad, bez toho že by sa museli uchýliť k chirurgickému zákroku.

Priebeh ošetrenia

Po odlíčení a tonizácie pokožky prevedie operátorka rádiofrekvenčné ošetrenie pomocou špeciálnej hlavice. Pre podporu výsledkov sa na záver každého sedenia aplikujú kozmetické prípravky−liftingová kaviárová maska a kyselina hyaluronová.

Výsledky ošetrenia

Výsledkom je pevnejšia pleť s výrazným úbytkom vrások a zmiernenie prejavov ochabnutej pleti. K efektu vypnutia dochádza postupne približne po 1 mesiaci od realizácie ošetrení, výsledky sú viditeľné po dobu približne 2 rokov. Po podstúpení ošetrení tohoto typu môže byť pokožka zľahka začervenaná. Začervenanie samovolne mizne po krátkej dobe.

Rádiofrekvencia sa môže kombinovať s inými druhmi ošetrení ako napr. pulzným svetlom (fotoomladenie), ktoré zlepšuje textúru pleti a odstraňuje drobné škvrny. Tiež je doporúčaná kombinácia s neinvazívnou mezoterapiou, ktorá pokožku hydratuje, čím predlžuje výsledky rádiofrekvenčného ošetrenia. Každé z týchto ošetrení sa podstupuje v inom časovom horizonte s tým, že dobre naplánovaný postup ošetrení napomáha k dosiahnutiu celkovému excelentnému omladeniu tváre.

Rádiofrekvencia nemá žiadne vedľajšie účinky, nie je bolestivá (klient cíti iba teplo v ošetrovanej oblasti) a ihneď po ošetrení sa klient môže vrátiť späť do bežného života.

Frekvencia a počet ošetrení

Počet potrebných ošetrení záleží na stavu pokožky každého klienta a na jeho požiadavkách. Všeobecne sa však doporučuje 4−6 ošetrení, pričom medzi ošetreniami by mala byť pauza 15−20 dní. Následné udržiavacie ošetrenia umožňujú zachovanie dosiahnutých výsledkov. Veľkou výhodou je, že nie sú kontraindikácie pri opaľovaní za podmienok, že klient používa vhodný opaľovací prípravok.

Kontraindikácie

Tehotenstvo a laktácia, vážne srdcové ochorenia, poruchy zrážanlivosti krvi, ochorenia spojivového tkaniva, rakovina, nedávne kolagénové výplne, osoby s kovovými implantátmi v tele.